Кілька разів як у радянські часи, так і в новітній українській історії у Тернополі робилися спроби розвивати жіночий футбол. На жаль, усі вони завершувались невдало. Далі товариських матчів та участі команд у студентських змаганнях справа не доходила. І ось цьогоріч уперше команда «Тернополянка» заявилася на чемпіонат України у першій лізі. Про молодий колектив та перспективи жіночого футболу читачам «Номер один» розповів директор команди Ярослав Несторович.
– Жіноча футбольна команда у Тернополі створена на базі громадської організації «Діти – фундація зірок світового футболу». Ми об’єднали дітей, які побували у важких життєвих ситуаціях (безпритульні, діти з малозабезпечених сімей, діти групи ризику ). Шляхом залучення дітей до спорту допомагаємо їм інтегруватися в сучасне суспільство. Перші кроки були зроблені по залученню до футболу дівчаток. Організували для них тренування, три роки поспіль возили їх на відпочинок на море. А цьогоріч на прохання представників Федерації футболу України вирішили заявити нашу команду на першість України в першу лігу. Кістяк команди – це дівчата з Тернополя, решта запрошені з Кременця, Бережан і навіть з Рівного. Майже всі дівчата побували у важких життєвих ситуаціях, адже в жіночий футбол багаті батьки своїх дітей не віддадуть.
– Ваша команда одразу заявила про себе…
– Після першого кола «Тернополянка», маючи в активі три перемоги у трьох матчах, обіймає перше місце в одній із двох груп першої ліги. Особливо пам’ятним для нас був останній виїзний поєдинок проти моршинського «Медика». Тернополянкам вдалося перемогти опоненток – 2:1, які, між іншим, минулого року здобули перемогу в першій лізі. Також відзначив би наш дебютний матч у лізі проти івано-франківського спортінтернату. Ми не особливо афішували цю зустріч, боячись програти з непристойним рахунком, але несподівано святкували перемогу – 2:1. Також нам вдалося здобути вікторію в матчі проти команди школи олімпійського резерву з Хмельницької області – 1:0. Вважаю, у 70% випадках виграємо за рахунок морально-вольових якостей. Хоча є у нас і кваліфіковані виконавців, які раніше виступали у збірній України – Галина Гудімова та Натія Панцулая (обидві з Рівного).
– Перша жіноча ліга – це фактично аматорська ліга…
– До певної міри – так. Фактично наші дівчата грають на ентузіазмі. Зарплати у футболісток немає, власними силами компенсуємо тільки проїзд приїжджим гравцям та виплачуємо за переможні матчі преміальні. Також забезпечили дівчатам екіпіровку. В планах створити так званий банк продуктів. Дитина, яка відвідала всі тренування, отримує у вигляді заохочення продукти. І дитина задоволена, і родина бачить, що вона зайнята справою та ще щось і приносить додому.
– Де Ваші дівчата навчалися гри у футбол?
– П’ятеро ази футболу здобували в костопольському ліцеї ув футбольній групі, а тернопільські дівчата – самоучки. Що цікаво, тернополянки теж уже грають на хорошому рівні. Скажімо, 17-річна Світлана Яруш на які змагання не поїде, всюди отримує приз кращого гравця.
– А де шукаєте таланти? – У технічному університеті, де є гурток жіночого футболу. Також маємо багато знайомих тренерів в інших університетах, з якими постійно контактуємо. Маємо зв'язок із кременецьким тренером Михайлом Скибою, який уже нам порекомендував кількох тамтешніх вихованок. Якщо ж хочемо підвищитися в класі і там гідно виступати, нам потрібно доукомплектовуватись. Уже зараз наш тренер, донедавна наставник футзальної команди «Банкір» Володимир Левчук - на стадії пошуку кваліфікованих виконавців. У планах - згрупувати команду навколо економічного університету: з проживанням, харчування, тренувальною базою. Хотілось би гравчинь перетягнути до Тернополя. Кого влаштувати на роботу, кого на навчання, при цьому допомігши їм з облаштуванням побуту. ...