Ковельчанка Олена Ковальчук навчається Луцьку і мріє працювати тренером. Здавалося б, звичайна першокурсниця, якщо не брати до уваги той факт, що дівчина грала за збірну України з футболу!
Олена грає на позиції центрального захисника. Її амплуа цілком обґруноване доброю грою футболістки головою м'яча на виніс та у підкатах. Захисник повинен відчувати, де є небезпека для воріт. На диво, дівчина майже не дивиться футбол, пояснює це браком часу. Серед футбольних кумирів виділяє тільки іспанця гравця лондонського “Челсі” Фернандо Торреса. Носить футболку з 16-кою на спині. Це число дівчина вибрала, бо день народження 16 травня.
Існує стереотип, що футбол – не жіночий вид спорту. Як так сталося, що ти футболістка?
Я впевнена, що багато дівчат в дитинстві бігали з хлопцями футбол, а не переодягали ляльок. Я, напевно, одна з таких дівчисьок була. Крім того мій дядько Віктор Калюжний грав за ФК “Волинь”
Коли ти зрозуміла, що футбол — це твоє?
В 14 років. Спочатку це було хобі, а потім почала професійно займатися футболом. Першим тренером, який побачив в мені потенціал, був Володимир Чубаров. Грала навіть в справжній команді з Вищої ліги 'Легенда-ШВСМ' (Чернігів).
Для мене це відкриття, що в Україні проводяться регулярні чемпіонати. Зараз граєш за якусь команду?
Є Вища і Перша ліги. Зараз покинула спорт. Просто не хочу. Взагалі йду з футболу. Важко їздити на збори, які тривають тиждень-місяць. Великий спорт завжди шкодить здоров'ю. Шкода ніг. За мою коротку кар'єру й травми були...
В футбол пішла через хлопців?
Ні. Це хобі. Сподобалося. Хоча з хлопцями переважного грала весь час.
Чим відрізняється чоловічий від жіночого футболу?
Немає відмінностей. Він зовсім ненудний і швидкості теж немалі. Навіть бувало, що дівчата на полі б'ються. Доводилося розбороняти, потім сипались карточки... Але я в такі ситуації не потрапляла.
Жіночий футбол набагато емоційніший?
Ми більше переживаємо. Майже на кожному матчі виникаю якісь непорозуміння.
Який рівень українського жіночого футболу?
На Волині він майже не розвивається, а в деяких інших областях справи кращі. Перші в цьому спорті Івано-Франківська і Чернігівські області.
Зіркові часи молодої волинської футболістки були під час виступів збірній U-17. Дівчина розповідає, що доводилося навіть грати на Кубку чемпіонату Європи. До слова, тоді Україна зайняла перше місце. Змагання проходили в Чернігові.
Спочатку на зборах тренерський колектив відбирав найкращих футболістів. А потім були власне ігри зі збірними Молдови, Росії, Білорусі, Польщі. Найважче було грати з Білоруссю. Там були старші дівчата, 22 роки, а нам по 16. Це був товариський матч, але дуже складний. На жаль, в останніх матчах турніру майже не грала і додому поїхала з травмою.
Як морально налаштовуєшся на гру?
Я завжди весела і позитивна людина і думаю тільки про хороше. Хоч трохи страшно виходити, для адаптації потрібно десь 10 хвилин пограти.
На останок хочу почути від тебе якусь цікаву історію. Типу: “йшла 85-а хвилина матчу, наша команда програє 3:0, падав дощ і тут я...”
...біжу і забиваю головою.
Так і було?
Наприкінці матчу по правому бордюру біжить дівчина, я вибігаю зі своєї зони вперед і відгукуюсь на навісну передачу з флангу... і забиваю в прямо в дев'ятку воріт. Це був матч на чемпіонаті України.
Інша цікава історія була вже в нашій штрафній. Нападниця вибігла сам на сам з нашим воротарем, обіграла його... Але я в підкаті зуміла винести м'яч. Це був чемпіонат Європи матч з білорусками. На жаль, врятувати ворота вдалось мені лише ціною травми.
Спілкувався Максим ЯБЛОНСЬКИЙ slovovolyni.com
|